Przewozy osób do Berlina – dlaczego busy to dobre rozwiązanie?

Przewozy osób do Berlina – dlaczego busy to dobre rozwiązanie?

Przewozy osobowe należą do jednych z najbardziej rozbudowanych branży gospodarki – w końcu większość firm przewozowych posiada zsynchronizowane tak, aby możliwe były przejazdy na większe odległości przy, jak najmniejszym oczekiwaniu na kolejny bus przy przesiadce. Nic więc dziwnego, że coraz to więcej osób decyduje się na ich korzystanie. W porównaniu z innymi środkami transportu przewozy busem są znacznie bardziej opłacalne, gdyż ich cena jest dużo niższa, skutkując jednak nieco dłuższym czasem podróży niż np. samolotem czy pociągiem, przykładowo przewozy Gorzów busem z np. Oświęcimia są o około złotówkę tańsze, przy jednoczesnym wydłużeniu podróży o 2 minuty. Podobnie sytuacja wygląda w przypadku gdy pożądane są przewozy osób do Berlina – w tym przypadku zalecane są również podróże busami. Rodzi się pytanie – dlaczego? Postaramy się na nie odpowiedzieć w poniższym artykule.

Dlaczego przewóz osób do Berlina busem jest opłacalny?

Przede wszystkim należy się przyjrzeć jak wychodzi taki przejazd cenowo – w końcu większość klientów ceni sobie ekonomie, a w szczególności w przypadku wyjazdu za granicę, gdzie istnieje znacznie więcej kosztów niż same opłaty za transport. Sprawdźmy więc cenę usługi przewóz Berlin Bahnhof lub inaczej Hauptbahnhof, ze Szczecina. Oferty zaczynają się już od 60 złotych u przewoźnika Flixbus – dla porównania lot w tej samej relacji kosztuje aż 465 złotych! Jest to więc bezkompromisowe rozwiązanie pod względem ceny. Przewozy osób do Berlina busem są więc opłacalne i pozwolą nam zaoszczędzić część pieniędzy np. na zwiedzanie atrakcji w Niemczech. Jak jednak wygląda podróż czasowo?
W przypadku busów czas jazdy może być jednak dłuższy niż przy podróży samolotem. Korzystając z portalu e-podróżnik możemy łatwo sprawdzić ceny biletów i czas przejazdu. Przeglądając busy na relacji Warszawa-Berlin odnaleźć możemy kolejne oferty FlixBus, w których czas przejazdu trwać może około 8 godzin. Po wyszukaniu lotów okazuje się, że ta sama relacja lotem zajmie około 3 godziny z przesiadkami. Ceny za bilety jednak są praktycznie 3 razy wyższe niż w przypadku przejazdu busem.
Jak łatwo zauważyć, ceny lotów i busów są powiązane z czasem podróży – przy prawie trzykrotnym skróceniu czasu podróży, ceny biletów są większe w podobnej proporcji. Przejazdy busem są więc idealnym rozwiązaniem dla osób ceniących sobie oszczędność przy jednoczesnym zachowaniu jakości podróży – wiele busów posiada wbudowane luki bagażowe i wentylacje, dzięki czemu podróż będzie równie przyjemna, co samolotem.